KIM JESTEM?

Jestem trenerką, coachem, dyrektorką Opolskiego Oddziału Izby Coachingu oraz  certyfikowaną Nauczycielką Programu Redukcji Stresu Opartej na Uważności – MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i nauczycielką Mindfulness Based Compassionate Living (życie pełne współczucia w oparciu o uważność ) w trakcie certyfikacji. Uczyłam się w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA Niemcy) – jednym z wiodących ośrodków szkoleniowych, uprawniających do prowadzenia 8-tygodniowych treningów MBSR na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych, na szkoleniu nauczycieli MBSR organizowanym przez Polski Instytut Mindfulness Polim. 

Jestem jednym z 95 nauczycieli MBSR w Polsce i jedynym w województwie opolskim, posiadającym uprawnienia i umiejętności do przeprowadzenia 8 Tygodniowego Kursu Mindfulness MBSR, zgodnie z jego oryginalną formułą, opracowaną przez Jona Kabat – Zinna, która została poddana badaniom klinicznym potwierdzającym jego skuteczność i którą przeszły z sukcesem tysiące osób na całym świecie.

W swojej pracy coachingowej przestrzegam zasad zawartych w kodeksie etycznym Izby Coachingu. Przeprowadzam sesje life coachingu, diet coachingu i coachingu uważności. Troszcząc się o jakość wykonywanych przeze mnie usług, swoją pracę coachingową poddaję regularnej superwizji.

Lista certyfikowanych nauczycieli Mindfulness MBSR w Polsce

A MNIEJ OFICJALNIE…

Ola. Zajmuje mnie coaching i uważność. Każdego poranka siadam do własnej praktyki Mindfulness. W jej trakcie i przez resztę dnia kieruję swoją energię życiową na sferę związaną z samopoznaniem i rozwojem osobistym człowieka. Jest to szlak, którym podążam prywatnie oraz zawodowo. Myśli, emocje, dążenia, przekonania, odczucia z ciała, obawy, to co o sobie wiemy, to czego nie wiemy, to co świadome i to co ukryte – oto kwestie wokół których zdecydowałam się obracać w moim życiu. Obserwuję, wychwytuję i analizuję ich obecność, rodzaj, ich natężenia i wpływ na zachowania, u siebie i u osób z którymi się spotykam w ramach współpracy coachingowej i w ramach prowadzonych przeze mnie 8 tygodniowych kursów Mindfulness. Moim klientkom i klientom towarzyszę w procesie zbliżania się do siebie samych, do tego wszystkiego co stanowi o ich wyjątkowości i unikalności. Jesteśmy niepowtarzalni, bo pomimo tego, że wachlarz emocji, które, jako istoty ludzkie możemy odczuwać jest skończony, to każdy z nas jest utkany z nich zupełnie inaczej. Doświadczenia, z którymi spotykamy się na drodze życia kształtują nas, oraz przekonania jakie mamy o sobie i o świecie, w jedyny w swoim rodzaju sposób. Praca z kolejnymi osobami, które stają na mojej drodze, jest za każdym razem inna a każde następne spotkanie z drugim człowiekiem jest jak zmieniający się obraz w kalejdoskopie. Lubię pozostawać uważna na te zmienne. Lubię gdy wystawiają na próbę moje własne przekonania, i nieustannie uczą mnie czegoś nowego a ja z radością tę nowa wiedzę chłonę. Jestem orędowniczką tego by być coraz bliżej siebie i dbać o relację jaką mamy z własnym doświadczeniem.

Lubię czytać. Od zawsze. Od zawsze też wypisuję z przeczytanych książek jakieś słowa, fragmenty które mnie ujęły, a później staram się je wszystkie zapamiętywać (nie udaje się). Z tego powodu robię to i to. Dużo gotuję. Odczuwam przyjemność gdy goszczę ludzi przy swoim stole. Zmysłem który najbardziej mnie uruchamia jest słuch. Doświadczam ciekawej mieszanki uczuć i wrażeń z ciała gdy słucham muzyki. Słów. Odgłosów zakładu przemysłowego w oddali. Skrzypnięcie podłogi pod stopą, ciszy w swoim sercu. Dobrze mi, gdy obcuję z ludźmi, którzy darzą siebie samych miłością i są dla siebie życzliwi. Smutno mi gdy nie potrafią. Lubię zaspokajać swoją ciekawość i chodzić pieszo.

Poznaj mnie. Poznaj się ze sobą.